how to make your own site for free

© Copyright 2019 Active Team - Rezlizacja strony internetowej www.infoweb.pl

Karate Kyokushin

Treningi Karate Kyokushin dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Karate Kyokushin

Karate Kyokushin przeznaczone jest dla osób w każdym wieku. Mogą zacząć już przedszkolaki 4-5 lat, ponieważ trening prowadzony jest w taki sposób, by dzieci się nie nudziły, a zarazem poprawiły swoją ogólną sprawność fizyczną. Treningi na grupach najmłodszych prowadzone są głównie w formie zabaw. Na tym etapie wprowadza się już podstawowe techniki karate, jak również uczy podstawowych zasad dyscypliny. Stopniowo z wiekiem wprowadza się coraz więcej technik, uczy taktyki walki, wprowadzane są zajęcia w parach, zajęcia na sprzęcie: tarcze, worki itp. Uczniowie po kilku latach treningu spokojnie mogą startować w zawodach. Nawet dorośli, którzy do tej pory nie mieli styczności ze sportami walki mogą zacząć trenować w naszym klubie. Już kilka miesięcy regularnego treningu z pewnością poprawi wytrzymałość ogólną i siłę każdego nowicjusza.

Korzyści jakie płyną z trenowania karate:

- Dobre zdrowie
- Lepsza kondycja
- Szybszy refleks 
- Umiejętność samoobrony 
- Równowaga psychiczna w obliczu stresu 
- Wzrastające poczucie pewności siebie 
- Wyrabianie sobie cechy konsekwentnego dążenia do celu 
- Satysfakcja z osiąganych postępów 
- Poprawa umiejętności w innych dziedzinach ruchowych. 

Nazwa Kyokushinkai pochodzi od japońskich słów: 

• Kyoku – biegun, ekstremum, mistrzostwo
• Shin – prawda
• Kai – stowarzyszenie, organizacja 

Na polski tłumaczone najczęściej jako ekstremum prawdy, dążenie do poznania prawdy, zaś pełna nazwa (kyoku-shin-kai-kan) oznacza stowarzyszenie na rzecz poznania ostatecznej (najwyższej) prawdy. W wolnym tłumaczeniu również droga ku prawdzie.

Historia

Założycielem stylu był urodzony 27 lipca 1923, Koreańczyk, Choi Yeong-Eui, który po przybyciu do Japonii przybrał imię Masutatsu Oyama. Opuścił on szkołę Shotokan, krytykując ją za naukę karate bezkontaktowego. Stwierdził, że „Pokazywanie samych form karate jest jedynie tańcem nie godnym prawdziwego wojownika”.

Stworzona przez niego Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushinkaikan (International Karate Organization Kiokushinkaikan, w skrócie IKO) była do momentu jego śmierci w 1994 roku największą organizacją sztuk walki na świecie. Po śmierci Masutatsu Oyamy ogłoszono, że na mocy testamentu sukcesorem zmarłego i nowym liderem światowego kyokushin jest Akioshi Shokei Matsui.

 Trening karate kyokushin opiera się głównie na 3 elementach:

• Kihon – techniki podstawowe. Kihon ma na celu nauczenie adepta sztuki karate prawidłowej techniki uderzeń, kopnięć oraz bloków. W trakcie kihon ćwiczący stoją w rzędach w kolejności posiadanych stopni. Techniki wykonuje się po podaniu komendy przez prowadzącego ćwiczenia.

• ido geiko – poruszanie się

• Kata – formalne układy obrony i ataku. Kata są tradycyjnym sposobem przekazywania wiedzy o karate. W średniowiecznej Okinawie, skąd wywodzi się karate, wprowadzono przepis zabraniający chłopom posiadania wszelkiej broni – nawet noży i siekier, zabroniono także uprawiania sztuk walki. Aby obronić się, Okinawczycy wymyślali więc różne układy walki, czyli kata, które umożliwiały ćwiczenie w samotności (w obawie przed donosicielami). Kata wykonuje się podobnie jak kihon – w rzędach, wg posiadanych stopni, po komendzie prowadzącego ćwiczenia.

• Kumite – wolna walka. Kumite jest kwintesencją kyokushin karate. Masutatsu Oyama twierdził, że karate bez walki, jest tylko tańcem. W trosce o zdrowie ćwiczących, w trakcie walk sportowych wyłączono możliwość ataku na kolana, kręgosłup czy głowę (na głowę można stosować większość technik nożnych).

• Iken – trening technik wywodzących się z chińskiego stylu wu-shu yiquan. Uprawiany głównie w Japonii i Brazylii. Zasadniczym trzonem treningu Iken jest wykorzystanie treningu mentalnego, praca nad „jednością umysłu i ciała”, sprężystością ruchów i perfekcyjnym opanowaniem równowagi i zrównoważeniem szybkości i tempa w walce. Charakterystyczne dla Iken są tzw. eksplozywne uderzenia, techniki shi-li, trening pozycji statycznych.

Ostatecznym celem treningu karate jest rozwój duchowy ćwiczącego. Dokonuje się on poprzez wymagające ćwiczenia fizyczne – w trakcie treningu adept karate pokonuje swoją słabość, nieśmiałość i niezdecydowanie, dzięki temu może stać się lepszym człowiekiem. Każdy adept kyokushin karate powinien znać przysięgę (dojo kun) oraz etykietę dojo.

Grafik zajęć

Zapraszamy na zajęcia Karate Kyokushin dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

godz.pon wt śr czw pt
17:00 - 18:00grupa przedszkolna
Sensei Arkadiusz Szir
16:30-17:30
grupa przedszkolna
4-5 lat
Sensei Maja Kijas
grupa przedszkolna
Sensei Arkadiusz Szir
16:30-17:30
grupa przedszkolna
4-5 lat 
Sensei Maja Kijas
10:00-17:00
treningi personalne
wg indywidualnych
ustaleń
18:00 - 19:00grupa dziecięca
od 8 lat
Sensei Arkadiusz Szir
17:30-18:30
grupa dziecięca
6 -8 lat
Sensei Maja Kijas
grupa dziecięca
od 8 lat
Sensei Arkadiusz Szir
17:30-18:30
grupa dziecięca
6 -8 lat 
Sensei Maja Kijas
Trening
motoryczno-siłowy
dla rodziców
Sensei Maja Kijas
19:00-20:00

grupa
młodzieżowo-dorosła

Sensei Arkadiusz Szir
18:30-19:30
dzieci starsze
od 10 lat
Sensei Maja Kijas
grupa
młodzieżowo-dorosła

Sensei Arkadiusz Szir
18:30-19:30
dzieci starsze
od 10 lat
Sensei Maja Kijas
grupa
młodzieżowo-dorosła

Sensei Arkadiusz Szir
20:00-21:00

19:30-20:30
grupa
młodzieżowo-dorosła
Sensei Maja Kijas
19:30-20:30
grupa
młodzieżowo-dorosła 
Sensei Maja KijasPrezentacja danych odfiltrowanych z całości

Kontakt i lokalizacja

Adres

ul. Grabiszyńska 281
(budynek FAT-u, I piętro)
53-234 Wrocław

Telefony:

Rezerwacja sali: +48 502 499 318
Sekcja Aikido: +48 502 499 318
Sekcja Karate: +48 503 554 932